Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczali wyjątkowo niebezpieczne znalezisko

Data publikacji 08.04.2020

Lubańscy policjanci otrzymali zgłoszenie o niebezpiecznym znalezisku. W trakcie prowadzonych prac porządkowych na jednej z działek budowlanych ujawniono niewybuch z czasów II wojny światowej. Konieczna była ewakuacja mieszkańców z pobliskich domów. Wezwani na miejsce saperzy zabezpieczyli pocisk i przewieźli go na poligon, gdzie zostanie zneutralizowany.

Lubańscy policjanci wspólnie z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej zabezpieczali miejsce znalezienia pocisku artyleryjskiego pochodzącego z okresu II wojny światowej. Niewybuch został ujawniony w Lubaniu w trakcie prowadzonych prac porządkowych. Zagrożony obszar został natychmiast zabezpieczony przez mundurowych do czasu przybycia saperów.

Na czas prowadzonych działań niezbędna była ewakuacja mieszkańców z 13 budynków znajdujących się w strefie niebezpiecznej. Konieczne było również zamknięcie sąsiednich ulic. Akcja zakończyła się po podjęciu i wywiezieniu groźnego niewybuchu przez patrol saperski.

Przypomnijmy, że każdorazowo w przypadku ujawnienia przedmiotu choćby przypominającego niewybuch, należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką Policji.

(KWP we Wrocławiu / js)

  • Pocisk artyleryjski ujawniony w trakcie prac porządkowych
  • Policjanci w trakcie zabezpieczenia miejsca znalezienia niewybuchu
  • Patrol saperski w trakcie sprawdzania obiektu
  • Służby mundurowe zabezpieczają okolice, w których odnaleziony został niewybuch
Powrót na górę strony