Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci udzielili pomocy starszej kobiecie

Data publikacji 08.04.2020

Wczoraj 7 kwietnia br., ok. godz. 13.00 w rejonie osiedla Szkolnego nieumundurowani policjanci z Ogniwa ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii Komisariatu Policji VIII w Krakowie, wracając do jednostki, zauważyli starszą kobietę, leżącą na chodniku. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali radiowóz i pobiegli sprawdzić, co się stało. Okazało się, że 82-latka w drodze na pocztę zasłabła i upadła. W efekcie upadku doznała urazu głowy oraz potłuczeń.

Policjant i policjantka udzielili kobiecie pierwszej pomocy przedmedycznej, powiadamiając jednocześnie pogotowie ratunkowe, a następnie pomogli wstać poszkodowanej. Po chwili starsza pani została przekazana  ratownikom z pogotowia ratunkowego.  
Życzymy Pani dużo zdrowia.

Dziś wpłynął do nas e-mail od mężczyzny, który przebywał na kwarantannie domowej i obserwował to zdarzenie z okna, jak również przesłał nam kilka zdjęć. A poniżej treść tej elektronicznej korespondencji:  

„Przebywam na obowiązkowej kwarantannie po powrocie do kraju, i bardzo często oglądam świat z okna mieszkania. W dniu wczorajszym zobaczyłem jak starsza Pani zasłabła na chodniku, jakiś Pan z dzieckiem udzielał jej pomocy. Wasi policjanci, przejeżdżając obok tego zdarzenia, bez chwili namysłu zatrzymali samochód i pobiegli pomóc starszej Pani. Chciałem tym Państwu podziękować, ich zachowanie było wzorowe. Możecie być dumni, że macie takich policjantów w swoich szeregach. Brawo dla tych Państwa z VIII komisariatu na Os.Zgody.

Pozdrawiam Grzegorz”

(KWP w Krakowie)

Powrót na górę strony