Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grupa SPEED zatrzymała pijanego kierowcę. Jechał przez miejscowości ponad 100 kilometrów na godzinę

Data publikacji 10.04.2020

Zielonogórscy policjanci z grupy SPEED zatrzymali wyjątkowo nierozsądnego kierującego. Nie tylko miał na liczniku ponad 100 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym, ale dodatkowo był nietrzeźwy – 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy i usłyszy zarzut popełnienia przestępstwa. W ciągu minionego tygodnia już pięciu kierowców straciło swoje prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę.

W ciągu ostatnich tygodni zielonogórscy policjanci zauważyli, że część kierujących wykorzystując mniejszy ruch na drodze pozwala sobie na zbyt szybką jazdę. W czwartek (9 kwietnia) jeden z takich „drogowych piratów” wsiadł za kierownicę mając w organizmie 1,5 promila alkoholu. W Niwiskach na ulicy Zielonogórskiej policyjny miernik prędkości pokazał, że osobowy peugeot jedzie ponad 100 kilometrów na godzinę w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do „pięćdziesiątki”. Kiedy policjanci podeszli do samochodu, zachowanie kierującego wydało im się podejrzane – po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna ma 1,5 promila alkoholu w organizmie. 60-latek z gminy Nowogród Bobrzański nie tylko stracił prawo jazdy, został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych i otrzymał 10 punktów karnych, ale ponieważ popełnił przestępstwo, usłyszy zarzut z artykuł 178a kodeksu karnego.

W tym samym miejscu policjanci z zielonogórskiej grupy SPEED zatrzymali kierującego fordem, który jechał z prędkością 120 kilometrów na godzinę. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i ukarali go 500 złotych mandatem. Dodatkowo za to wykroczenie kierujący otrzymał 10 punktów karnych.

Mimo, że zaostrzone przepisy obowiązują już od dłuższego czasu, nie ma tygodnia żeby chociaż jeden z kierujących nie stracił uprawnienia za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę. Dodatkowo część ukaranych w ten sposób „piratów drogowych” decyduje się na kierowanie pojazdem mimo zatrzymanych uprawnień.

 

Źródło: podinspektor Małgorzata Barska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

Powrót na górę strony