Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie odnalazł skradzioną koparko-ładowarkę o wartości 100 tys. złotych

Data publikacji 17.04.2020

Trzebnicki policjant z Wydziału Kryminalnego w czasie wolnym od służby otrzymał informację o miejscu ukrycia skradzionej koparko-ładowarki. Natychmiast pojechał we wskazane miejsce, gdzie potwierdził, że jest to sprzęt, który został skradziony kilka dni wcześniej. Wezwani na miejsce policjanci rozpoczęli działania, które umożliwiły zatrzymanie sprawcy tej kradzieży. Sprawcą okazał się 40-letni mieszkaniec powiatu trzebnickiego. Funkcjonariusze przedstawili mężczyźnie zarzut kradzieży mienia, który jest zagrożony karą do 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie będzie decydował sąd.

Policjant z Wydziału Kryminalnego komendy w Trzebnicy zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu otrzymał w czasie wolnym od służby informacje o miejscu ukrycia koparko-ładowarki skradzionej kilka dni wcześniej. Funkcjonariusz natychmiast postanowili sprawdzić, czy informacja jest prawdziwa i pojechał we wskazane miejsce. Tam potwierdził, że jest to sprzęt poszukiwany jako utracony wskutek kradzieży.

Wezwani na miejsce policjanci poczynili ustalenia, które doprowadziły do zatrzymania sprawcy tej kradzieży, którym okazał się 40-letni mieszkaniec powiatu trzebnickiego.

Zatrzymanemu przedstawiono zarzut kradzieży mienia, który jest zagrożony karą do 5 lat pozbawienia wolności. Odzyskaną koparko-ładowarkę o wartości 100 tys. złotych zwrócono właścicielowi.

O dalszym losie podejrzanego zdecyduje teraz sąd.

(KWP we Wrocławiu/js)

Powrót na górę strony