Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał 216 km/h Autostradową Obwodnicą Wrocławia, bo... śpieszył się do warsztatu

Data publikacji 21.04.2020

Policjanci wrocławskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego skodą, który znacząco przekroczył prędkość na autostradowej obwodnicy stolicy Dolnego Śląska. Pomiar wykonany przez funkcjonariuszy wskazał aż 216 km/h w miejscu, gdzie można jechać maksymalnie 140 km/h. Mieszkaniec podwrocławskich Siechnic tłumaczył, że śpieszy się do warsztatu. Mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 500 złotych mandatu, a do jego konta przypisano 10 punktów karnych.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, patrolowali nieoznakowanym radiowozem autostradową obwodnicę miasta. W pewnym momencie zwrócili uwagę na kierującego skodą, który poruszał się z prędkością znacznie przekraczającą dopuszczalną w tym miejscu.

Policjanci postanowili jak najszybciej przerwać tę niebezpieczną jazdę, co jednak nie było takie proste, gdyż prowadzone przez 39-latka auto, rozwijało prędkości grubo przekraczające 200 km/h. Funkcjonariusze, próbując zatrzymać bezpiecznie „pirata drogowego”, dokonali pomiaru jego prędkości, która wynosiła aż 216 km/h. Mężczyzna twierdził, że śpieszy się do warsztatu.

Jak pokazuje ten przykład, niektórzy ze względu na mniejszy ruch spowodowany obecną sytuacją w kraju, a także sprzyjające warunki atmosferyczne, pozwalają sobie na szybszą jazdę. 39-letni kierujący zapomniał jednak, że droga to nie tor wyścigowy, a konsekwencje tak szybkiej jazdy mogą być tragiczne.

Policjanci przypominają, że jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych jest wciąż m.in. niedostosowanie prędkości do warunków w ruchu. Funkcjonariusze apelują o odpowiedzialne zachowanie za kierownicą oraz o stosowanie się do przepisów prawa dbając o nasze wspólne bezpieczeństwo.

Kierujący otrzymał mandat w wysokości 500 złotych, a do jego konta zostało dopisane 10 punktów karnych.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.62 MB)

Powrót na górę strony