Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana uprawa konopi i zatrzymany poszukiwany mężczyzna

Data publikacji 23.04.2020

Policjanci z wydziału kryminalnego dąbrowskiej komendy zabezpieczyli liczącą ponad 130 krzewów plantację konopi oraz prawie 900 działek dilerskich marihuany. Funkcjonariusze do sprawy zatrzymali 49-letniego mężczyznę. Jak się okazało, był on ponadto poszukiwany w celu odbycia kary 1 roku i 5 miesięcy pozbawienia wolności za wcześniejsze kradzieże. Dąbrowianin usłyszał zarzut nielegalnej uprawy konopi, za co grozi mu teraz dodatkowo 10 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego dąbrowskiej komendy uzyskali informację, że w jednym z budynków mieszkalnych na terenie dzielnicy Gołonóg znajduje się plantacja konopi indyjskiej. Po wejściu do piwnicy w budynku funkcjonariusze odkryli zautomatyzowaną uprawę konopi. W doniczkach rosło ponad 130 roślin. Policjanci zabezpieczyli krzewy i sprzęt służący do ich uprawy taki jak oświetlenie, wentylatory i sterowniki oraz prawie 900 działek dilerskich gotowego narkotyku. Na miejscu policjanci zatrzymali 49-letniego mężczyznę, który jak się okazało, był poszukiwany celem doprowadzenia do zakładu karnego. Mężczyzna musi odbyć karę 1 roku i 5 miesięcy pozbawienia wolności za wcześniejsze kradzieże.

Dąbrowianin usłyszał już zarzut nielegalnej uprawy. To przestępstwo zagrożone jest karą do 10 lat więzienia. Śledztwo prowadzą policjanci z Wydziału Kryminalnego dąbrowskiej komendy pod nadzorem miejscowej prokuratury rejonowej.

(KWP w Katowicach/js)
 

  • Zabezpieczone krzewy konopi
  • Zabezpieczone krzewy konopi
  • Zabezpieczone krzewy konopi
  • Zabezpieczone krzewy konopi
  • Zabezpieczone krzewy konopi
  • Sprzęt używany do hodowania plantacji

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.63 MB)

Powrót na górę strony