Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka po służbie szyje maseczki ochronne

Data publikacji 24.04.2020

Na co dzień piastuje stanowisko dyżurnej Komisariatu Policji w Świebodzicach, a po służbie spędzając swój wolny czas przy maszynie angażuje się w codzienną walkę z epidemią i szyje maseczki ochronne. Asp. szt. Izabela Głowacka ma na swoim koncie już kilkaset sztuk. Maseczki systematycznie trafiają do policjantów, pracowników cywilnych, ale i do osób potrzebujących.

Asp. szt. Izabela Głowacka postanowiła rozszerzyć swoje zaangażowanie w walkę z pandemią koronawirusa i zaczęła szyć maseczki. Najpierw robiła to dla najbliższych i znajomych, ale teraz już systematycznie jej maseczki trafiają do policjantów i do pracowników cywilnych.

Maseczki spod igły funkcjonariuszki przekazywane są też przez policjantów osobom, które ich nie posiadają w trakcie przemieszczania się w miejscach publicznych. Przekazując je, funkcjonariusze przypominają jednocześnie o nowych przepisach dotyczących zasłaniania twarzy. Zakrywanie ust i nosa jest obowiązkowe od 16 kwietnia br.

Policjanci apelują jednocześnie o stosowanie się do obowiązujących przepisów dla wspólnego bezpieczeństwa nas wszystkich oraz osób najbliższych.

(KWP we Wrocławiu / kp)

  • policjanta szyje na maszynie
  • policjanta w maseczce ochronnej
  • maseczki ochronne i odznaka policyjna i pagony
Powrót na górę strony