Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania za uratowanie syna z pożaru

Do Komendy Powiatowej Policji w Puławach wpłynął list, w którym wzruszony ojciec dziękuje Policji za uratowanie z pożaru jego syna. Zdarzenie, o którym pisze mężczyzna, miało miejsce na początku kwietnia w Puławach. Działania, podjęte wówczas przez policjanta z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie sierż. szt. Kamila Miturę, po raz kolejny pokazały, że jesteśmy po to aby pomagać i chronić.

Na początku kwietnia br. w Puławach, w jednym z bloków wybuchł pożar. Dym wydobywający się z okien zauważył funkcjonariusz Policji – sierż. szt. Kamil Mitura. Nie wahając się ani chwili, wbiegł do mieszkania, skąd wyprowadził oszołomionego, przerażonego właściciela. Chwilę później butla z gazem wybuchła. Dzięki zaangażowaniu sierż. szt. Kamila Mitury i innych policjantów, w kolejnych dniach, podjęte zostały kroki aby pomóc poszkodowanemu posprzątać i wyremontować mieszkanie po pożarze.

Wczoraj 28.04.2020 r., do Komendy Powiatowej Policji w Puławach wpłynęły podziękowania od ojca poszkodowanego mężczyzny. 80-latek, w imieniu własnym i żony, dziękując Policji pisze m.in. „Syn został poparzony (…). Na szczęście dzięki Wam nie stało się nic gorszego. Dziękujemy za uratowanie Mirka”.

Takie podziękowania są dla policjantów dowodem na to, że są potrzebni i ludzie doceniają ich poświęcenie oraz zaangażowanie w wykonywaniu swoich obowiązków.

(KWP w Lublinie/js)

Powrót na górę strony