Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nocne poszukiwania zakończone odnalezieniem dwóch mężczyzn

Data publikacji 29.04.2020

Wejherowscy policjanci dzisiaj w nocy poszukiwali dwóch zaginionych mężczyzn. 37-latek we wtorek w nocy wyszedł z domu, zostawiając niepokojące informacje i nie powrócił. Mężczyzna został odnaleziony w lesie przed północą. Kolejny zaginiony został znaleziony gdy siedział w samochodzie na parkingu przy drodze i potrzebował pilnie pomocy medycznej, kontakt z nim był bardzo utrudniony. Obaj odnalezieni mężczyźni zostali przewiezieni do szpitala.

We wtorek po godzinie 21:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 37-latka. Jak wynikało z przekazanych informacji przez najbliższych poszukiwanego, 37-latek wyszedł z domu, wcześniej jednak podczas rozmowy z rodziną, przekazał im pewne niepokojące informacje, stąd też natychmiast zostało zgłoszone zaginięcie mężczyzny.

Mundurowi natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Funkcjonariusze sprawdzali rejon pobliskiego lasu – Kalwarii Wejherowskiej. W działaniach brali udział policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Wejherowa i Ochotnicza Straż Pożarna oraz kilku ochotników Pomorskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Gryf. Mężczyzna został odnaleziony przed północą w lesie w pobliżu Osiedla Przyjaźni w Wejherowie. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe.

Kolejne poszukiwania zostały zgłoszone tuż przed godz. 1:00 w nocy. Zaniepokojona żona zgłosiła zaginięcie męża, gdyż ten długo nie wracał, a stan jego zdrowia wskazywał, że mógł potrzebować pomocy medycznej. Pomimo wielokrotnych prób nawiązania kontaktu telefonicznego z mężem, kobiecie nie udało się z nim skontaktować. Zawiadomiony o poszukiwaniach policyjny patrol został skierowany na trasę, którą potencjalnie mógł się poruszać mężczyzna. Policjanci sprawdzili też parkingi na trasie jego przejazdu i na jednym z nich znaleźli wskazywany samochód należący do poszukiwanego. W środku siedział mężczyznę, kontakt z nim był bardzo utrudniony. Stan jego wskazywał, że pilnie potrzebuje pomocy medycznej. Funkcjonariusze natychmiast wezwali pogotowie.

Dzięki sprawnie przeprowadzonych przez policjantów poszukiwaniach pomoc do mężczyzny dotarła na czas. Obaj zaginieni mężczyźni zostali przewiezieni do szpitala.

(KWP w Gdańsku / kp)

Powrót na górę strony
Polska Policja