Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni kierowcy stracili swoje uprawnienia za brawurową jazdę

Data publikacji 02.05.2020

Policjanci kolejny już raz przypominają, że w terenie zabudowanym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. W ostatnim czasie aż 8 kierujących zatrzymanych przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego ze świdnickiej komendy straciło prawo jazdy, za rażące naruszenie przepisów. Policjanci apelują o zachowanie rozwagi na drodze i stosowanie zasady ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu.

W tym szczególnym czasie, niektórzy uczestnicy ruchu drogowego zapominają, że oprócz przestrzegania uregulowań prawnych związanych z walką z wirusem nadal mają obowiązek przestrzegania zasad, których łamanie często doprowadza do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Znacznie mniejszy ruch na drogach sprawia, że niektórzy kierowcy lekceważą obowiązujące przepisy.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy pomimo istniejącego zagrożenia koronawirusem cały czas dbają o bezpieczeństwo na drogach, kontrolują prędkość i stosują środki prawne za łamanie przepisów.

Świdniccy policjanci w ciągu ostatnich dni zatrzymali kolejnych 8 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o 50 km/h w terenie zabudowanym. Pomiary prędkości wskazały ponad 100 km/h w miejscach, gdzie zgodnie z przepisami można jechać maksymalnie 50 km/h.

Nieodpowiedzialni kierowcy stracili już prawo jazdy, a na ich konta trafiło po 10 punktów karnych. Siedmiu z nich zostało ukaranych mandatem karnym, natomiast wobec jednego skierowany zostanie wniosek o ukaranie do sądu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym wiąże się z zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 39-letni mieszkaniec Legnicy zatrzymany na terenie gminy Dobromierz w związku ze znacznym przekroczeniem dozwolonej prędkości. Mężczyzna kierując samochodem osobowym marki Mercedes na obszarze obowiązywania ograniczenia prędkości do 50 km/h, miał na liczniku 119 km/h, czyli jechał aż o 69 km/h za szybko.

Policjanci wciąż apelują do kierowców o rozsądek i przypominają, że jedną z głównych przyczyn wypadków jest przekraczanie prędkości. Osoby, które lekceważą obowiązujące limity, narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony