Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań 68-latki

Data publikacji 04.05.2020

Całą noc trwały poszukiwania 68-letniej mieszkanki gminy Olszanka. W akcji brali udział policjanci, strażacy, ratownicy oraz przewodnik z psem tropiącym. Zaginioną odnalazł komendant Komisariatu Policji w Lewinie Brzeskim. Kobieta została przekazana pod opiekę zespołu medycznego. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W niedzielę, 03.05.br., wieczorem, o godzinie 21:30, oficer dyżurny z Lewina Brzeskiego odebrał zgłoszenie o zaginięciu 68-letniej mieszkanki jednej z miejscowości w gminie Olszanka. Jak wynikało z przekazanych przez zaniepokojonego syna informacji, kobieta o godzinie 18:00 wyszła na spacer z psem. Kiedy do późnych godzin wieczornych nie wracała, zaniepokojony syn zaalarmował Policję.

Dyżurny natychmiast przekazał tę informację funkcjonariuszom będącym na służbie. Ogłoszono również alarm dla policjantów z Komisariatu Policji w Lewinie Brzeskim i brzeskiej komendy. W poszukiwaniach brał udział przewodnik wraz z psem policyjnym, zaangażowali się też strażacy i ratownicy z Jednostki Ratownictwa Specjalistycznego OSP Skarbimierz. Łącznie w akcji wzięło udział blisko 40 osób. Wykorzystano wozy strażackie i quady terenowe. Funkcjonariusze ustalili rysopis i ubiór zaginionej. Sprawdzili miejscowość, w której mieszkała zaginiona i wszystkie miejsca gdzie mogła się udać. Patrolowali sąsiednie miejscowości, pola i lasy.

Poszukiwania trwały całą noc. Tuż przed godziną 7:00 rano zaginioną odnalazł komendant Komisariatu Policji w Lewinie Brzeskim asp. szt. Wojciech Andruchów. Policjant zauważył ją na polu. Zziębnięta i wyczerpana 68-latka została przekazana pod opiekę zespołu medycznego. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja