Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Komendant malborskiej Policji nagrodził 6-letniego bohatera

Data publikacji 05.05.2020

Szef malborskiej komendy Policji uhonorował małego mieszkańca Malborka. 6-letni Kacper uratował życie swojej mamie. Chłopiec zadzwonił na numer 112, kiedy kobieta straciła przytomność. Dzięki temu służby mogły na czas udzielić pomocy 37-latce.

W niedzielę, 26.04.br., około 21:00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Malborku otrzymał informację z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gdańsku, że 6-letnie dziecko zgłasza, że jest samo w domu z nieprzytomną mamą. Natychmiast pod wskazany adres przyjechali policjanci i pogotowie ratunkowe. Na miejscu zastali małego Kacpra i jego leżącą na podłodze mamę. Okazało się, że 37-latka ma problemy kardiologiczne. Ratownicy zabrali kobietę do szpitala. Policjanci ustalili, że kiedy mama zemdlała, 6-latek był z nią sam w domu. Kiedy nie mógł skontaktować się z tatą, w telefonie wybrał numer 112. „Mama ciągle mdleje, leży na podłodze. (…) Mam 6 lat, jestem Kacper”. Chłopiec z niezwykłym opanowaniem i rozsądkiem przekazywał operatowi WCPR-u niezbędne informacje oraz uważnie słuchał i wykonywał polecenia dyspozytorki. „Kacper przyłóż policzek, zobacz czy mama oddycha?”, „oddycha” – odpowiada chłopiec. Dzięki jego postawie służby mogły na czas udzielić pomocy 37-latce.

Komendant Powiatowy Policji w Malborku za wzorowe zachowanie 6-letniego Kacpra postanowił wynagrodzić małego bohatera. Szef malborskiego garnizonu przekazał Kacprowi dyplom „DLA MAŁEGO BOHATERA” i plecak szkolny z wyposażeniem, gdyż chłopiec od września rozpoczyna naukę w pierwszej klasie.

 

 

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja