Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany 29-latek podejrzany o kradzież wyrobów tytoniowych

Data publikacji 06.05.2020

Zatrzymany 29-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego podejrzany o włamanie do kontenerów i kradzież wyrobów tytoniowych o wartości nie mniejszej niż 6 milionów złotych - to efekt działań policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku wspieranych przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku i w Olsztynie, Prokuraturę Okręgową w Gdańsku oraz służby podległe ministrowi finansów. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące kradzież z włamaniem do kontenerów, posiadania znacznej ilości narkotyków oraz paserstwa. Sąd na podstawie materiału dowodowego zebranego przez policjantów aresztował 29-latka na najbliższe miesiące.

Dzięki pracy śledczych i kryminalnych z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, Komisariatu II Policji w Gdańsku wspieranych przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku i w Olsztynie, Prokuraturę Okręgową w Gdańsku oraz służby podległe ministrowi finansów, odpowiedzialności karnej nie uniknie 29-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego.

Policjanci od 25 kwietnia pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku intensywnie pracują nad sprawą kradzieży z włamaniem do kontenerów, z których ukradziono 480 tys. paczek papierosów o wartości nie mniejszej niż 6 mln zł.

Policjanci z komendy miejskiej, aby jak najszybciej zatrzymać sprawce tego przestępstwa, nawiązali współpracę z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz w Olsztynie. Dzięki zdobytym informacjom policjanci namierzyli miejsce, w którym zatrzymali podejrzanego o to przestępstwo 29-letniego mężczyznę.

Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych oraz gospodarczych należących do zatrzymanego mężczyzny, policjanci znaleźli i zabezpieczyli część pochodzących z kradzieży z włamaniem wyrobów tytoniowych oraz znaleźli ponad 900 porcji handlowych amfetaminy oraz 340 gramów marihuany.

Ponadto w budynkach na terenie posesji policjanci zabezpieczyli pochodzące z kradzieży trzy motocykle o łącznej wartości ponad 75 tys. zł. Jak ustalili śledczy, mężczyzna przechowywał je na swojej posesji, wiedząc, że pojazdy pochodzą z kradzieży.

Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony przez policjantów do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, w której ogłoszono mu trzy zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem do kontenerów i kradzieży z nich wyrobów tytoniowych, posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych i narkotyków, którego dopuścił się w warunkach recydywy oraz zarzut paserstwa. Sąd na wniosek prokuratora, aresztował mężczyznę na najbliższe trzy miesiące. 

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Za te przestępstwa grozi 15 lat pozbawienia wolności. 

Powrót na górę strony