Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowane dwie plantacje konopi indyjskich

Data publikacji 11.05.2020

Cztery osoby zatrzymane, zabezpieczone ponad 5,5 kilograma marihuany oraz 368 sadzonek konopi w różnym stadium rozwoju, to wynik ostatnich działań policjantów z pruszkowskiej komendy. Dwóch podejrzanych w wieku 22 i 63-lata usłyszało w prokuraturze zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i zostali oni tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

Policjanci codziennie walczą z przestępczością narkotykową i wszelkimi jej przejawami. Poza zatrzymywaniem osób mających związek ze środkami odurzającymi równie ważnym ogniwem pracy kryminalnych jest znajdowanie i eliminowanie samych narkotyków. Każda zabezpieczona przez funkcjonariuszy, najmniejsza nawet działka nigdy więcej nie trafi już na rynek.

Na trop przestępczego procederu wpadli policjanci z wydziału kryminalnego pruszkowskiej komendy. Ustalili, że na terenie dwóch posesji w Kaniach, najprawdopodobniej znajdują się plantacje konopi indyjskich, których „założycielem” jest 22-latek. W celu weryfikacji tej informacji policjanci wkroczyli na teren obu posesji. W każdym z domów ujawnili łącznie 8 namiotów przystosowanych do uprawy roślin.

W namiotach znajdowało się 368 sadzonek konopi w różnym stadium rozwoju. Wzrost roślin był sterowany przez elektroniczny system nawadniania, oświetlania i ocieplania. Cały sprzęt został zabezpieczony przez policjantów, jako dowód w sprawie. Jednocześnie zabezpieczono kilka worków z suszem roślinnym o wadze ponad 5,5 kg.

W ręce policjantów trafiły dwie kobiety w wieku 21 i 59 lat oraz dwóch mężczyzn 22- i 63-latek. Policjanci zabezpieczyli ponad 17 tys. złotych.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego zatrzymani mężczyźni usłyszeli w prokuraturze zarzuty działania wspólnie i w porozumieniu, z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Są podejrzani o uprawę konopi innych niż włókniste mogącą dostarczyć znaczną ilość konopi oraz o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Zatrzymane kobiety, po przesłuchaniu zostały zwolnione.

Na wniosek policji i prokuratury Sąd Rejonowy w Pruszkowie zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

(KSP / kp)

  • sadzonki konopi
  • zabezpieczony susz roślinny
  • zabezpieczony susz roślinny w pojemnikach
  • zabezpieczony susz roślinny w papierowych torebkach
  • rośliny konopi wiszące  w trakcie suszenia
  • rośliny konopi rosnące na plantacji
  • rośliny konopi rosnące na plantacji
  • rośliny konopi rosnące na plantacji

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 29.5 MB)

Powrót na górę strony