Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Postrzelili kota i uszkodzili szyby. Policjanci zatrzymali podejrzanych

Data publikacji 11.05.2020

Policjanci z powiatu kłodzkiego ustalili i zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy strzelali z broni pneumatycznej do kota i w szyby budynku. Funkcjonariusze zabezpieczyli broń, którą sprawcy mieli przy sobie. Za popełnione przestępstwa odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Podczas weekendu policjanci otrzymali zgłoszenie, że ktoś z broni postrzelił kota. Fakt ten potwierdził weterynarz, który postrzelonemu w łapę zwierzęciu udzielił pomocy.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci rozpoczęli poszukiwanie osoby, która dopuściła się tego czynu. Już po kilkunastu minutach zatrzymali dwóch mężczyzn, obywateli Ukrainy w wieku 22 i 25 lat podejrzewanych o to przestępstwo. W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyźni poruszający się samochodem z broni pneumatycznej strzelali w szyby okien nieczynnego hotelu i w szyby zaparkowanych samochodów. Ponadto uszkodzili dwie szyby balkonowe i gablotę ogłoszeniową w budynku.

Podejrzani usłyszeli zarzuty znęcania się nad zwierzęciem i uszkodzenia mienia. Teraz sprawę rozstrzygnie sąd. Młodym mężczyznom może grozić kara pozbawienia wolności do 5 lat.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • uszkodzone okno
  • uszkodzona szyba balkonowa
  • broń pneumatyczna
Powrót na górę strony