Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Potraktował S8 jak tor wyścigowy - pędził z prędkością 228 km/h - zatrzymali go policjanci

Data publikacji 11.05.2020

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali kierowcę, który poruszał się drogą ekspresową S8 z prędkością o 108 km/h większą niż dozwolona w tym miejscu. Mężczyzna na ograniczeniu do 120 km/h gnał z prędkością aż 228 km/h. Policjanci na dynamicznie przemieszczającego się kierującego nałożyli grzywnę w drodze mandatu w wysokości 500 złotych, a do jego konta dopisanych zostało 10 punktów karnych.

Wrocławscy policjanci z drogówki patrolując drogę ekspresową S8 zwrócili uwagę na kierującego poruszającego się znacznie szybciej niż dozwolone w tym miejscu 120 km/h. Funkcjonariusze przy wykorzystaniu nieoznakowanego radiowozu i zainstalowanych w nim urządzeń zmierzyli prędkość pojazdu, który jak się okazało poruszał się 228 km/h.

Policjanci postanowili jak najszybciej przerwać tę niebezpieczną jazdę. 44-letni kierujący zdawał sobie sprawę, z jaką prędkością się porusza i nie miał wątpliwości co do naruszenia przez niego przepisów ruchu drogowego.

W związku z popełnionym wykroczeniem funkcjonariusze nałożyli na niego grzywnę w drodze mandatu w wysokości 500 złotych oraz 10 punktów karnych.

Mając na uwadze ten i inne tego typu przypadki, funkcjonariusze po raz kolejny apelują o rozważną i odpowiedzialną jazdę oraz o stosowanie się do ograniczeń prędkości. Przypomnijmy, że jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, jest wciąż niedostosowanie prędkości do warunków w ruchu.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Opis filmu: nagranie z wideorejestratora policyjnego radiowozu podczas rejestracji przekroczenia prędkości przez kierującego

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 4.99 MB)

Powrót na górę strony