Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł puszkę charytatywną z datkami na leczenie chorych dzieci

Data publikacji 12.05.2020

Lubańscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o kradzież puszki charytatywnej wystawionej na ladzie w jednym z punktów gastronomicznych na terenie miasta. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy zatrzymany został złodziej, a także odzyskano część skradzionych pieniędzy. Przy podejrzanym dodatkowo ujawniono środki odurzające. Teraz za swoje postępowanie odpowie on przed sądem.

Zaraz po otrzymaniu informacji o zdarzeniu policjanci z lubańskiej komendy rozpoczęli działania ukierunkowane na ustalenie sprawcy tego czynu. Łupem złodzieja padła puszka, w której znajdowały się datki o łącznej wartości kilkuset złotych. Czynności podjęte przez funkcjonariuszy na wstępnym etapie postępowania pozwoliły ustalić osobę podejrzaną o dokonanie przestępstwa. 19-latek wpadł w ręce lubańskich dzielnicowych następnego dnia. W altanie ogrodowej, w której przebywał znaleziono pieniądze oraz zawiniątko z folii z zawartością białego proszku. W wyniku podjętych działań odzyskana została także część z utraconej gotówki.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży oraz posiadania środków odurzających. Posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku przestępstwa kradzieży kara ta może wynieść do lat 5.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony
Polska Policja