Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Czas Wagi" - najnowsza kryminalna powieść naszego policjanta

Data publikacji 13.05.2020

Sierż. sztab. Aleksander Sowa - popularny autor kryminałów i jednocześnie policjant opolskiej prewencji, wydał kolejną książkę. "Czas Wagi" to kontynuacja cenionej i nagradzanej serii o policjancie Emilu Stomporze. Tym razem akcje dzieje się w latach 90-tych. Przed głównym bohaterem między innymi zadanie odnalezienia porwanej dziewczyny. Całość osadzona w mrocznym klimacie zorganizowanej przestępczości i gwałtownej transformacji ustrojowej Polski schyłku XX wieku.

Sierż. sztab. Aleksander Sowa pełni służbę w Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Opolu od 2012 roku. Jako policjant bierze udział między innymi w zabezpieczaniu imprez masowych i wydarzeń sportowych. Jest również kierowany do służby patrolowej i do poszukiwań, np. osób zaginionych. Wielokrotnie reprezentował również nasz garnizon w Pododdziale Reprezentacyjnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu w trakcie świąt i wydarzeń państwowych.

Jednak Aleksander Sowa to nie tylko funkcjonariusz opolskiego garnizonu policji. Od 2005 roku, od pierwszej wydanej książki, to przede wszystkim autor między innymi powieści obyczajowych, poradników selfpublishingu i motoryzacyjnych czy też tych dotyczących awiacji.

Wielokrotnie wyróżniony i nagrodzony w przeróżnych plebiscytach. Jego książka "Gwiazdy Oriona" została ogłoszona "Najlepszą książką na lato 2019" portalu granice.pl. W książkach Aleksandra przewijają się jego zainteresowania i hobby. Jako policjant patrzy krytycznym i zawodowym okiem na swoje historie. Czytelnicy doceniają rzetelność i wiarygodność jego książek.

Najbardziej znany jest jako autor powieści kryminalnych. Jego "astronomiczna" seria – "Era Wodnika", "Punkt Barana", "Gwiazdy Oriona" i najnowsza "Czas Wagi" – opowiada o losach policjanta Emila Stompora. Seria cieszy się dużym uznaniem czytelników. Tym razem nasz policjant przenosi nas w świat zorganizowanej przestępczości. Akcja dzieje się w Polsce schyłku XX wieku. Emil Stompor musi między innymi rozwikłać zagadkę porwania.

Zachęcamy do lektury. Uważni czytelnicy odnajdą w niej akcenty związane z Opolem. Powieść wciąga z każdą kolejną stroną.

  • Fot. instagram: aleksandersowa
  • Fot. instagram: aleksandersowa
  • Fot. instagram: aleksandersowa
Powrót na górę strony
Polska Policja