Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany listami gończymi zatrzymany w kradzionym samochodzie

Data publikacji 14.05.2020

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali poszukiwanego listami gończymi sprawcę kradzieży samochodów. Mężczyzna ukrywał się, aby uniknąć zasądzonej kary ponad 4 lat więzienia. Okoliczności zatrzymania wskazują jednoznacznie, że 41-latek nie zaprzestał swojej przestępczej działalności.

Kilka tygodni temu na celowniku poznańskich „łowców głów” znalazł się 41-latek poszukiwany listami gończymi za kradzieże pojazdów i oszustwa. Mężczyzna został skazany na ponad 4 lata więzienia. Nie spieszył się jednak, aby odbyć zaległą karę pozbawienia wolności, dlatego dwa poznańskie sądy wydały za nim listy gończe.

W miniony piątek, 08.05.2020 r., mężczyzna został zatrzymany pod sklepem w niewielkiej miejscowości w pobliżu Gniezna. Kiedy tylko wysiadał z samochodu został zatrzymany przez policjantów z poznańskiego Zespołu Poszukiwań Celowych. Okazało się, że osobowe audi, którym się poruszał, w ubiegłym roku zostało skradzione na terenie Lubonia. Samochód miał przebity numer VIN.

W pojeździe policjanci znaleźli sprzęt elektroniczny wykorzystywany do kradzieży samochodów, a także kilka kompletów tablic rejestracyjnych, łamaki, kluczyki do innych samochodów, kurtkę z napisem „OCHRONA” oraz 40 tysięcy złotych w gotówce.

Śledczy z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, którym przekazano sprawę, nie mają wątpliwości, że 41-latek ma na swoim koncie kolejne kradzieże pojazdów. Obecnie zbierają materiał dowodowy, który będzie podstawą przedstawienia mu kolejnych zarzutów.

41-letni mieszkaniec Poznania w przeszłości był wielokrotnie notowany i zatrzymywany za kradzieże samochodów.

Mężczyzna po zatrzymaniu został przewieziony do Zakładu Karnego w Gębarzewie, gdzie będzie odbywał karę i oczekiwał na kolejne procesy sądowe.

(KWP w Poznaniu/js)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 25.44 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja