Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli schorowaną 76-latkę

Data publikacji 14.05.2020

Przez kilka godzin trwały poszukiwania 76-latki, która wczoraj wieczorem opuściła jeden z lubelskich szpitali. Przemarznięta kobieta została odnaleziona w nocy na obrzeżach Lublina przez policjantów z V komisariatu. W poszukiwania zaangażowanych zostało kilkudziesięciu funkcjonariuszy i przewodnik z psem służbowym.

Starsza kobieta opuściła jeden z lubelskich szpitali wczoraj, 13.05.2020 r., wieczorem. Z informacji przekazanych policjantom wynikało, że 76-latka jest osobą schorowaną, mającą problemy z pamięcią i orientacją w terenie.

W związku z tymi informacjami w komisariacie IV ogłoszono alarm. W poszukiwania zaangażowano również policjantów z oddziału prewencji, sąsiednich komisariatów, przewodnika z psem służbowym oraz wykorzystano monitoring miejski. Informacja o zaginięciu została także przekazana do straży miejskiej, funkcjonariuszy SOK, korporacji taksówkowych oraz autobusów MPK. Intensywne poszukiwania trwały kilka godzin. Funkcjonariusze sukcesywnie przeczesywali kolejne ulice. Zaangażowanie i determinacja przyniosły oczekiwane efekty około godziny 2:00. Przemarznięta i zdezorientowana kobieta została odnaleziona przez policjantów z V na obrzeżach Lublina. Trafiła pod opiekę najbliższych. 

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja