Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudziła od seniorki 50 000 złotych - publikujemy portret pamięciowy

Data publikacji 14.05.2020

Publikujemy portret pamięciowy kobiety podejrzanej o oszustwo metodą "na wnuczka". Przestępcy zadzwonili do seniorki z Brzegu, informując o rzekomym wypadku samochodowym jej wnuczka. Oszukana kobieta straciła 50 000 złotych. Oszustka odbierając pieniądze podała się za adwokatkę. Jeśli rozpoznajecie kobietę z portretu pamięciowego, koniecznie dajcie nam znać.

Oszust podający się za wnuczka w rozmowie telefonicznej oświadczył starszej kobiecie, że kontaktuje się w sprawie wypadku drogowego, który spowodował. Powiedział, że pilnie potrzebuje pieniędzy na załatwienie spraw związanych z wypadkiem. W rozmowie podał też formę odbioru gotówki. Następnie do mieszkanki powiatu brzeskiego zgłosiła się młoda kobieta, podający się za adwokata jej wnuczka. Kobieta nie zorientowała się, że jest to oszustwo. W ten sposób straciła 50 000 zł, które niestety przekazała kobiecie.

Poszukiwana jest kobieta w wieku około 30-35 lat, szczupła, wzrost około 160 cm. Wszystkie osoby, które posiadają informacje mogące pomoc w ustaleniu sprawców oszustwa, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Brzegu pod nr tel. 77 424 00 03 lub nr 112. Funkcjonariusze gwarantują anonimowość.

Każdy, kto zetknie się z podobnym sposobem działania przestępców, powinien natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką policji – numer alarmowy 112. Pamiętajmy, że szybkie powiadomienie policji przyczyni się do przerwania przestępczej działalności oszustów.

Jednocześnie policjanci zwracają się z apelem, zwłaszcza do osób młodych — informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są oszuści, którzy chcą wykorzystać ich życzliwość. Przypomnijmy im, jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie pieniędzy.

Portret pamięciowy kobiety podejrzewanej o oszustwo:

portret pamięciowy poszukiwanej kobiety

(KWP w Opolu / kp)

Powrót na górę strony
Polska Policja