Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolenie z wykorzystaniem psów służbowych

Data publikacji 15.05.2020

Przewodnicy specjalistycznych psów służbowych wraz ze swoimi podopiecznymi z Wydziału Sztabu Policji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie rozpoczęli cykl szkoleniowy w budynku Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Dzięki temu możliwe jest obustronne doskonalenie się i podnoszenie poziomu wiedzy w trosce o bezpieczeństwo.

Na początku maja br. przewodnicy specjalistycznych psów służbowych z Wydziału Sztabu Policji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie rozpoczęli cykl szkoleniowy we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim. Korzystając z uprzejmości władz uczelni, policyjni przewodnicy wraz ze swoimi podopiecznymi – psami służbowymi do wykrywania materiałów wybuchowych i do wykrywania narkotyków, doskonalili swoje umiejętności w Auditorium Maximum UJ w Krakowie przy ul. Krupniczej. Często mają tam miejsce wizyty osób o statusie VIP, ponadto uczelnie jako obiekty użyteczności publicznej, narażone są na zgłoszenia o możliwości podłożenia ładunku wybuchowego. Przeprowadzenie szkolenia pozwala zapoznać się ze specyfiką budynku, zarówno przewodnikom jak i psom, co skutkuje efektywniejszym i sprawniejszym prowadzeniem działań w sytuacji konieczności przeszukania obiektu. Dla psów nowe otoczenie jest doskonałym elementem szkoleniowym ćwiczącym ich koncentrację w trakcie przeszukania. Pracownicy uczelni zapoznają się natomiast z procesem sprawdzania obiektu. Dzięki temu możliwe jest obustronne doskonalenie się i podnoszenie poziomu wiedzy w trosce o bezpieczeństwo.

Współpraca pomiędzy kierownictwem Komendy Miejskiej Policji a władzami Uniwersytetu Jagiellońskiego pozwala na przeprowadzenie tego typu szkoleń na różnych obiektach, pomimo obecnie panujących restrykcyjnych warunków. Z uwagi na ograniczenia epidemiologiczne w szkoleniu mogło wziąć udział jedynie kilka osób, przy zastosowaniu odpowiednich środków ochrony osobistej oraz przestrzeganiu zaleceń epidemiologicznych.

(KWP w Krakowie / mw)

  • 1 Przewodnicy wraz ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi
  • 2 pies wraz z przewodnikiem w trakcie szkoleniowego sprawdzana obiektu
  • 3 pies wykonuje polecenie przewodnika
  • 4 pies służbowy w trakcie szkolenia
  • 5 pies sprawdza hol uczelni
  • 6 Przewodnik z psem służbowym w trakcie szkolenia
  • 7 pies oznacza miejsce odnalezienia rekwizytu szkoleniowego
  • 8 pies służbowy wykonuje polecenie przewodnika
Powrót na górę strony