Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca zatrzymany przez będącego po służbie opoczyńskiego policjanta

Data publikacji 18.05.2020

Przykłady pokazują, że policjantem jest się na urlopie, spacerze z rodziną czy podczas zakupów. Udowodnił to funkcjonariusz z wydziału kryminalnego opoczyńskiej Policji, który widząc skodę jadącą całą szerokością drogi doprowadził do zatrzymania pojazdu. Jak się okazało, 53-letni kierowca był nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawianie wolności.

Policjant opoczyńskiego wydziału kryminalnego, 17 maja 2020 roku, około godziny 15.00, jadąc prywatnie swoim motocyklem, na drodze w miejscowości Wólka Karwicka w powiecie opoczyńskim, zauważył kierującego skodą felicja, który jechal całą szerokością ulicy. Policjant widząc niebezpieczną zachowanie na drodze podjął decyzję o próbie zatrzymania kierowcy aby sprawdzić co jest przyczyną niebezpiecznej jazdy. Funkcjonariusz przy użyciu świateł mijania, dawał kierującemu sygnały do zatrzymania. Na szczęście kierowca samochodu zjechał na pobocze drogi. Okazało się, że przypuszczenia funkcjonariusza były słuszne. 53-letni mężczyzna był nietrzeźwy. Na miejsce został wezwany patrol Policji z opoczyńskiej komendy. Mężczyzna został przebadany alkomatem - okazało się, że miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. 53-latek stracił prawo jazdy.

Sprawa popełnionego przez niego przestępstwa trafi do opoczyńskiego sądu. Za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu kodeks karny przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi/js)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja