Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 18.05.2020

Policjanci zatrzymali mieszkańca Myszkowa, który zadał tasakiem cios w głowę swojej żonie, a interweniujących policjantów zaatakował kuchennym nożem. 68-latek został tymczasowo aresztowany. Za usiłowanie zabójstwa i czynną napaść na interweniujących policjantów grozi mu nawet dożywocie.

W miniony czwartek (14.05.2020 r.) dyżurny komendy policji otrzymał informację, że w jednym z mieszkań w Myszkowie doszło do awantury domowej. Na miejsce natychmiast pojechał patrol interwencyjny. Okazało się, że agresywny i nietrzeźwy 68-latek podczas awantury domowej groził żonie, że ją zabije, po czym zadał tasakiem cios w głowę. Ranna kobieta zdołała uciec z domu.

Policjanci, którzy błyskawicznie podjęli interwencję, zostali również zaatakowani nożem. 68-letni mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Był nietrzeźwy, miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i w piątek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i czynnej napaści na policjantów. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

(KWP w Katowicach / kp)

Powrót na górę strony