Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 18.05.2020

Chociaż nie na służbie policjant wydziału kryminalnego z gliwickiego garnizonu zatrzymał kompletnie pijanego kierowcę na terenie Świętochłowic. Niezwłocznie powiadomił dyżurnego miejscowej komendy, który skierował na miejsce świętochłowicką drogówkę. Badanie alkomatem wykazało, że nieodpowiedzialny kierowca miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Mężczyzna za popełnione przestępstwo może spędzić w więzieniu nawet 2 lata.

W miniony piątek, 13.05.2020 r., tuż przed 13.00, do oficera dyżurnego świętochłowickiej Policji wpłynęło zgłoszenie dotyczące ujęcia nietrzeźwego kierowcy na terenie miasta. Na miejsce pilnie pojechali policjanci z drogówki. Tam zastali mężczyznę, jak się okazało jednego z gliwickich policjantów, który wskazał mundurowym kierującego dacią. Za kierownicą siedział 63-letni świętochłowiczanin. Od mężczyzny wyczuwalna była intensywna woń alkoholu. Z ustaleń mundurowych wynikało, że będący w czasie wolnym od służby kryminalny z gliwickiego garnizonu, jadąc ulicą Bieszczadzką, zauważył dacię, której tor jazdy pozostawiał wiele do życzenia. Kierujący tym pojazdem poruszał się „zygzakiem”, powodując zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Gliwicki funkcjonariusz z uwagi na swoje podejrzenia co do stanu trzeźwości mężczyzny, pojechał za nim. Gdy zauważył, że pojazd zatrzymał się na skrzyżowaniu ulicy Zubrzyckiego i Krasickiego, zareagował. Natychmiast wysiadł ze swojego prywatnego pojazdu i uniemożliwił dalszą jazdę nieodpowiedzialnemu mieszkańcowi Świętochłowic. Jednocześnie niezwłocznie powiadomił o całej sytuacji oficera dyżurnego miejscowej Policji. Potwierdziło się też przypuszczenie co do stanu trzeźwości 63-latka. Badanie alkomatem wykazało u niego prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Jazda w takim stanie to prosta droga do spowodowania zagrożenia w ruchu, mogącego skończyć się tragicznie. Jednak dzięki temu, że gliwicki mundurowy znalazł się we właściwym miejscu i właściwym czasie, do tragedii nie doszło.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości zgodnie z kodeksem karnym grozi wysoka grzywna, kara nawet 2 lat więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na minimum 3 lata. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

(KWP w Katowicach/js)

Powrót na górę strony