Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wrażliwi na krzywdę innych, zaangażowani w pomoc mieszkańcom – podziękowania dla policjantów

Data publikacji 19.05.2020

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Pszczewie służą radą i z ogromnym zaangażowaniem pomagają rozwiązywać problemy mieszkańców. Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Międzyrzeczu wpłynęły podziękowania dla nich oraz Kierownika Posterunku za profesjonalizm, empatię i konsekwencję w działaniu.

Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Międzyrzeczu mł. insp. Pawła Rynkiewicza wpłynęły podziękowania dla mł. asp. Bartosza Kopija, mł. asp. Jakuba Stępnia oraz ich kierownika podkom. Marcina Haczek. Kobieta podziękowała za profesjonalizm podczas przeprowadzonej interwencji. W swoich podziękowaniach zwróciła uwagę na wzorową postawę policjantów, empatię, konsekwencję w działaniu oraz wysoką kulturę osobistą. Zaangażowanie funkcjonariuszy pozwoliło rozwiązać z pozoru błahy problem, który mógł jednak z czasem rozwiną się i stać uciążliwy.

Mł. asp. Bartosz Kopij pracuje jako dzielnicowy od listopada 2013 roku. Najwięcej satysfakcji w tej służbie daje mu możliwość niesienia pomocy społeczeństwu oraz dbanie o ład i porządek na terenie jego dzielnicy, która uśpiona podczas sezonu zimowego, rozkwita i ożywa latem, kiedy to nad pszczewskie jeziora przyjeżdżają turyści z całej Polski. Jak sam mówi szczególnie trudne i wymagające są interwencje związane z przemocą w rodzinie, ale także podczas rozwiązywania drobnych konfliktów sąsiedzkich trzeba wykazać się wiedzą i kompetencjami. Prywatnie interesuje się sportem oraz motoryzacją.

Mł. asp. Jakub Stępień na stanowisku dzielnicowego pracuje od marca 2017 roku. Wcześniej przez niemal siedem lat pełnił służbę w Wydziale Ruchu Drogowego i dbał o bezpieczeństwo na drogach powiatu międzyrzeckiego. Jakub uważa, że najwięcej satysfakcji sprawiają mi sytuacje kiedy uratuje ludzkie życie. Takie interwencje na długi czas pozostają w pamięci. W maju 2016 roku wraz z kolegą uratował mężczyznę, który próbował popełnić samobójstwo. Pasja Jakuba jest nietypowa - kolekcjonuje zrzuty jeleni, dlatego też uwielbia leśne wycieczki i spacery. To daje mu siłę i moc do pracy, stawiania czoła problemom dnia codziennego.

To właśnie dla takich chwil, kilku słów uznania i drobnych podziękowań chce się pracować. Dla funkcjonariuszy zaangażowanych i chcących pomagać innym powstał ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”, którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”. Właśnie trwa jego 13 edycja. Głównym celem konkursu jest wyróżnienie tych funkcjonariuszy, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie. Zgodnie z regulaminem konkursu, zgłoszenia policjanta do konkursu może dokonać osoba indywidualna, instytucja lub organizacja. Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.niebieska.linia.pl. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 maja 2020 roku. http://www.policjant.niebieskalinia.pl/formularz.php

 

Źródło: st. asp. Justyna Łętowska

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

Powrót na górę strony
Polska Policja