Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o pozbawienie wolności kobiety i dziecka

Data publikacji 19.05.2020

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego wspomagani przez funkcjonariuszy z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali mężczyznę, który najprawdopodobniej kilka dni temu pozbawił wolności kobietę i dziecko. Ponadto zarzucane jest mu stosowanie wobec poszkodowanej gróźb karalnych. Pozbawienie wolności człowieka jest zagrożone karą do 5 lat więzienia.

W ubiegły czwartek, 14.05.2020 r., po południu, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał informację, że 24-letni mężczyzna zabrał swoją byłą partnerkę i ich dziecko siłą do samochodu, po czym odjechał. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna może być pod wpływem narkotyków. Policjanci, którzy zostali skierowani do tej interwencji, znaleźli idącą drogą 25-latkę z dzieckiem. Mundurowi po chwili zauważyli pojazd, którym poruszał się 24-latek. Podjęli pościg i używając sygnałów dźwiękowych oraz świetlnych wydali mu polecenie do zatrzymania. Mężczyzna nie reagował i uciekał dalej. Po kilku kilometrach na terenie pobliskiego lasu porzucił pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo. W tym czasie do akcji włączone zostały kolejne patrole, które podjęły pościg. W działaniach wykorzystano również policyjny śmigłowiec.

Jednocześnie funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim wspomagani przez kolegów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku podjęli czynności operacyjne ukierunkowane na ustalenie miejsca, gdzie mógł ukryć się 24-latek.

W poniedziałek, 18.05.2020 r., wieczorem, kryminalni ustalili adres, gdzie w danym momencie mógł ukrywać się poszukiwany. Na miejsce dyżurny pruszczańskiej komendy natychmiast skierował patrole z Pruszcza i Komisariatów Policji w Kolbudach oraz Trąbkach Wielkich. Policjanci zabezpieczyli drogi dojazdowe i bezpośrednio teren posesji. Wyznaczeni mundurowi weszli do mieszkania i rozpoczęli przeszukanie. Doświadczeni funkcjonariusze dokładnie sprawdzili każdą możliwą kryjówkę i odnaleźli 24-latka w skrzyni łóżka. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

24-latek usłyszy dzisiaj, 19.05.2020 r., zarzuty m.in. pozbawienia wolności i stosowania gróźb karalnych. Pozbawienie wolności człowieka jest zagrożone karą do 5 lat więzienia.

(KWP w Gdańsku/js)

 

Powrót na górę strony