Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyjaśniamy sprawę nielegalnego składowania odpadów

Data publikacji 20.05.2020

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą brzeskiej komendy pracują nad sprawą nielegalnego składowania odpadów w Skarbimierzu Osiedle. Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem prokuratury rejonowej. Nasze działania teraz zmierzają do ustalenia, w jaki sposób nieczystości się znalazły na posesji i kto jest odpowiedzialny za ich składowanie.

Policjanci z Brzegu 15 maja br. uzyskali informację, że na jednej z posesji w Skarbimierzu Osiedle nielegalnie składowane są odpady. Na miejscu pracowali funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, grupa ratownictwa chemicznego z Wrocławia, a także Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska.

Na terenie działki ujawniono około 2000 zbiorników o pojemności 200 i 1000 litrów. W nich gromadzone były substancje nieznanego pochodzenia. Zadaniem policjantów teraz jest ustalenie, w jaki sposób odpady tam się znalazły i kto jest odpowiedzialny za ich składowanie. Całe postępowanie jest nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Brzegu. W tym zakresie również ściśle współpracujemy z inspektorem ochrony środowiska.

Składowanie odpadów chemicznych stanowi ogromne zagrożenie dla środowiska, a przede wszystkim naszego zdrowia i życia. Dlatego tak ważne jest by osoby, które wynajmują działki dla różnych przedsiębiorców dobrze się zapoznały z działalnością jaka ma być prowadzona na dzierżawionym terenie.

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje, które mogłyby pomóc w ustaleniu okoliczności sprawy proszone są o kontakt z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu pod nr 478633203 lub 112.

(KWP w Opolu / kp)

 

  • beczki na nielegalnym składowisku
  • beczki na nielegalnym składowisku
  • beczki na nielegalnym składowisku
Powrót na górę strony