Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szubińscy policjanci przyszli z pomocą na czas

Data publikacji 20.05.2020

Determinacja i profesjonalizm policjantów patrolówki z Szubina prawdopodobnie uratował życie 22-latce, która stojąc na zewnętrznej krawędzi wiaduktu, nad drogą krajową nr 5, groziła, że skoczy. Mundurowi przyszli z pomocą na czas i wykorzystując chwilę nieuwagi kobiety przeciągnęli ją przez przęsła wiaduktu.

Zgłoszenie o tym, że na wiadukcie drogowym, znajdującym się nad drogą krajową nr 5, w rejonie Szubina stoi młoda kobieta i grozi jej niebezpieczeństwo wpłynęło do dyżurnego policji z Szubina dziś (20.05.20 r.) około godziny 5:00.

Jako pierwsi na miejscu byli sierż. Mikołaj Bembenek i sierż. Piotr Mrówczyński z ogniwa prewencji. Mundurowi faktycznie zastali tam stojącą na zewnętrznej części wiaduktu młodą kobietę.

Szybko wezwano pozostałe służby ratunkowe, a funkcjonariusze próbowali przekonać 22-latkę, by zeszła z mostu. Ta jednak uparcie twierdziła, że zamierza skoczyć pod nadjeżdżający pojazd.

Po chwili na miejsce przyjechała także karetka pogotowia. Kiedy ratownicy uzyskiwali od mieszkanki Szubina dane medyczne, policjanci postanowi wykorzystać tę chwilę i działać. Na umówiony znak dobiegli do kobiety i dosłownie przeciągnęli ją przez bariery wiaduktu. 22-latka w asyście funkcjonariuszy została dowieziona do placówki medycznej.

Determinacja policjantów i ich profesjonalne podejście do sytuacji, prawdopodobnie uratowały kobiecie życie.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

Powrót na górę strony