Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Byli poszukiwani - z pomocą wykładowców z WSPol zostali zatrzymani

Data publikacji 20.05.2020

Reszelscy policjanci wraz z wykładowcami z WSPol w Szczytnie zatrzymali dwóch mieszkańców Reszla poszukiwanych przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo i wykroczenia. Pierwszy z nich poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie za wymuszenie rozbójnicze. Drugi za popełnione wykroczenia. Obaj mężczyźni jeszcze dziś trafią za kraty.

Praktycznie codziennie policjanci zatrzymują osoby będące w zainteresowaniu wymiaru sprawiedliwości. Dzięki pomocy gości z WSPol policjanci z Reszla zatrzymali kolejnych dwóch poszukiwanych, którzy nie chcieli stawić się sami do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyźni byli poszukiwani przez sąd na podstawie nakazów doprowadzenia.
Dzisiaj, 19.05.2020 r., kilka minut przed godz. 7.00, w Reszlu, na ulicy Racławickiej reszelscy policjanci wraz z wykładowcami z WSPol zatrzymali 37-letniego mieszkańca miasta, który poszukiwany był za wymuszenie rozbójnicze. Mężczyzna w zakładzie karnym spędzi najbliższe 3 miesiące.

Po dwóch godzinach na ulicy Sienkiewicza w Reszlu funkcjonariusze WSPol zatrzymali kolejnego poszukiwanego, który unikał zasądzonej kary. Jest nim 60-letni mieszkaniec tej samej miejscowości, który miał na koncie nieuregulowaną grzywnę. W związku z tym sąd zasądził wykonanie wobec niego zastępczej kary pozbawienia wolności. Mężczyzna spędzi za kratkami parę tygodni.

Obaj zatrzymani zostaną doprowadzeni do zakładu karnego.

(WSPol w Szczytnie/ mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja