Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mężczyzna działając ze szczególnym okrucieństwem zabił psa

Data publikacji 21.05.2020

Dzierżoniowscy policjanci zatrzymali i doprowadzili do prokuratury 26-latka, który swoim bestialskim zachowaniem doprowadził do zabicia zwierzęcia.

15 maja br. bielawski komisariat Policji został powiadomiony przez lekarza weterynarii o zgonie psa. Śmierć miała być najprawdopodobniej skutkiem pobicia. Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania, ustalając przyczynę poniesionych obrażeń i ich sprawcę, który dopuścił się tego czynu. Karygodnego zachowania dopuścił się 26-letni mężczyzna. To on dwa dni wcześniej bił czworonoga kijem od szczotki, zadawał ciosy pięściami oraz kopał po całym ciele, a także rzucił nim o podłogę, w wyniku czego zwierzę doznało obrażeń w postaci pęknięcia wątroby w trzech miejscach. To niestety doprowadziło do krwotoku wewnętrznego skutkującego zgonem psa.

Mężczyzna został zatrzymany i w prokuraturze usłyszał zarzuty w tej sprawie. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Przypomnijmy, że za znęcanie się nad zwierzęciem grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a w przypadku gdy sprawca działa ze szczególnym okrucieństwem, zagrożenie karą pozbawienia wolności wzrasta do lat 5. Sąd może również nałożyć na sprawcę zakaz posiadania zwierząt na okres do 10 lat oraz orzec nawiązkę na cel związany z ochroną zwierząt w kwocie nawet do 100 000 złotych.

(KWP we Wrocławiu/js)

Powrót na górę strony
Polska Policja