Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszał zarzuty w śledztwie dotyczącym nielegalnego składowania niebezpiecznych odpadów

Data publikacji 25.05.2020

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie zatrzymali 44-letniego mężczyznę. Podejrzany brał udział w przewożeniu niebezpiecznych odpadów, które składowane były w wyrobiskach po piachu na terenie gminy Lubartów. Śledztwo prowadzone jest przez Prokuraturę Okręgową w Lublinie.

Do zatrzymania doszło w toku śledztwa prowadzonego w I Wydziale Śledczym Prokuratury Okręgowej w Lublinie przy współpracy z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Zatrzymany 44-latek został doprowadzony do prokuratury. Jak wynika ze zgromadzonego materiału, nielegalna działalność prowadzona była na terenie dwóch miejscowości w gminie Lubartów. Podejrzany brał udział w przewożeniu niebezpiecznych odpadów, które składowane były w wyrobiskach po piachu. 

W wyniku prowadzania tej działalności doszło do powstania zagrożenia dla zdrowia ludzi, istotnego obniżenia jakości powierzchni ziemi i wód podziemnych oraz zniszczeń w świecie roślinnym i zwierzęcym w znacznych rozmiarach.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy, a w szczególności zeznania świadków oraz opinia instytucji specjalistycznej Instytut Badań i Kontroli Środowiska w Katowicach wskazuje na ujawnienie w miejscu składowania na obecność odpadów komunalnych i przemysłowych, zawierających trucizny letalne i związki rakotwórcze. 44-latkowi grozić może kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mw)
 

Powrót na górę strony