Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 33 tys. paczek nielegalnych papierosów zabezpieczonych i zatrzymane trzy osoby

Data publikacji 25.05.2020

Skuteczna praca policjantów z Komisariatu Policji w Płocku zablokowała wprowadzanie na rynek nielegalnych papierosów. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 33 tys. paczek tytoniu bez polskich znaków akcyzy i zatrzymali w sprawie trzy osoby.

Szereg ustaleń oraz dokładne rozpracowanie policjantów z Komisariatu Policji w Płocku, doprowadziły do zabezpieczenia ponad 33 tys. paczek papierosów, które bez polskich znaków akcyzy miały trafić na rynek. Swoje działania policjanci rozpoczęli w piątkowe popołudnie i zatrzymali dwójkę mieszkańców Płocka, którzy w samochodzie przewozili 10 tys. paczek papierosów. Po sprawdzeniu okazało się, że spakowany skrupulatnie w kartony tytoń, nie posiadał polskich znaków akcyzy. 40-latek oraz jego 42-letnia znajoma zostali zatrzymani.

Ustalenia operacyjne policjantów dotyczące nielegalnego tytoniu prowadziły aż poza granicę powiatu płockiego. W Grójcu jeszcze tego samego dnia, policjanci tamtejszej komendy po uzyskanej informacji od płockich policjantów, zatrzymali 47-latka. W hali znajdującej się na terenie posesji gdzie przebywał mężczyzna, funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 23 tys. paczek papierosów również bez polskich znaków akcyzy.

Gdyby nielagalny towar trafił na rynek Skarb Państwa straciłby blisko 600 tys. zł. Zabezpieczony tytoń mógł trafić nie tylko na płocki ale i okoliczny rynek. Zatrzymanemu 42 oraz 47-latkowi grozi grzywna, a nawet kara 3 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Marta Lewandowska

Powrót na górę strony