Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali oszustkę. Oferowała „ wirtualne” apartamenty w Zakopanem.

Data publikacji 26.05.2020

Tatrzańscy policjanci zatrzymali 26-letnią mieszkankę powiatu zgorzeleckiego, która na portalu internetowym oferowała do wynajęcia nieistniejące mieszkania i apartamenty. Kobieta oszukała w ten sposób 4 osoby na kwotę kilku tysięcy złotych. Za czyny, których się dopuściła grozi jej teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Z ustaleń śledczych wynika, że 26-letnia kobieta w okresie od listopada do grudnia 2019 roku w popularnym serwisie internetowym oferowała do wynajęcia mieszkania i apartamenty na Sylwestra w Zakopanem, których w rzeczywistości nie było. Za rezerwację pobierała zaliczki, po czym kontakt z nią się urywał. Oszukane w ten sposób osoby zaczęły zgłaszać się na Policję.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zakopiańskiej komendy. Prowadząc czynności związane z wykrywaniem oszustw internetowych, wpadli na trop kobiety, która zamieszczała nieprawdziwe ogłoszenia. Dzięki intensywnym działaniom i doświadczeniu policjantów prowadzących to postępowanie, 15 maja br kobieta została zatrzymana przez tatrzańskich policjantów w swoim domu, w województwie dolnośląskim. Przedstawiono jej 4 zarzuty oszustwa.

Teraz kobiecie grozi kara nawet 8 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy. Mundurowi sprawdzają, czy 26-latka nie dopuściła się jeszcze innych tego typu przestępstw.

To kolejny oszust internetowy, którego wytropili i zatrzymali tatrzańscy śledczy. Przypominamy, że nikt w internecie nie jest anonimowy!

(KWP w Krakowie / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja