Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradł alkohol, został zatrzymany przez dzielnicowe

Data publikacji 26.05.2020

W ubiegły weekend, dzielnicowe z krapkowickiej Policji zatrzymały mieszkańca Głubczyc. Mężczyzna podejrzewany jest o kradzież artykułów spożywczych i alkoholowych w jednym z supermarketów w Krapkowicach. 23-latek usłyszał już zarzut kradzieży i przyznał się do winy. Grozi mu do 5 lat więzienia. Jak się okazało, związek z tym przestępstwem mógł mieć jeszcze inny mężczyzna, również mieszkaniec Głubczyc. Teraz prowadzimy czynności w celu jego zatrzymania.

23 maja, tuż po godzinie 13:00, dyżurny krapkowickiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży w jednym z supermarketów w Krapkowicach. Dzielnicowe po przybyciu na miejsce zatrzymały 23-letniego mieszkańca Głubczyc. Policjantki ustaliły, że mężczyzna ukradł ze sklepu artykuły spożywcze i alkohol. Wartość skradzionych przedmiotów wyceniono na blisko 900 złotych.

W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że mężczyzna mógł działać w porozumieniu z drugim mieszkańcem Głubczyc. Jednak ten uciekł przed przybyciem patrolu Policji. Obaj mężczyźni poruszali się samochodem osobowym, który pozostawili na parkingu przed sklepem. Kiedy policjantki skontrolowały pojazd, znalazły w nim alkohol który, jak się szybko okazało, również był kradziony. Mężczyzna przyznał, że tego samego dnia ukradł go w jednym ze sklepów w Opolu.

Zatrzymany usłyszał już zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia. Teraz prowadzimy czynność w celu zatrzymania drugiego mężczyzny mającego związek z przestępstwem.

Powrót na górę strony