Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali sprawców ataku z maczetą

Data publikacji 28.05.2020

Policjanci z kutnowskiej komendy zatrzymali 3 osoby, które w miniony weekend brały udział w pobiciu. Dwóch z nich w tym mężczyzna, który posługiwał się niebezpiecznym narzędziem usłyszało już zarzuty. Za pobicie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, w sytuacji kiedy sprawca używa niebezpiecznego narzędzia nawet do 8 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w nocy, 23 maja 2020 roku, tuż przed godz 01.00. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń cztery młode osoby wracające pieszo ze spotkania towarzyskiego do domu, będąc pod znacznym wpływem alkoholu, na ul. Troczewskiego zostały zaczepione przez mężczyzn podróżujących vw passatem. Z samochodu wyszły trzy osoby i wówczas pomiędzy uczestnikami zajścia doszło do utarczki słownej, która następnie przerodziła się w szarpaninę. Jeden ze sprawców uderzył ostrym narzędziem i zranił jednego z pokrzywdzonych w głowę, a ponadto groził pozostałym. Sprawcy przed przybyciem Policji oddalili się. Pokrzywdzonemu została udzielona pomoc, trafił do szpitala. Na szczęście doznał tylko lekkich obrażeń. Intensywna praca policjantów doprowadziła do ustalenia tożsamość trójki napastników. Okazali się nimi mieszkańcy powiatu kutnowskiego w wieku od 18 do 24 lat.

25 maja 2020 roku kutnowscy policjanci zatrzymali najmłodszego napastnika - 18 latka. Na podstawie bardzo dobrego rozpoznania kryminalnych ustalono również miejsce przebywania 23-latka, który został zatrzymany poza terenem województwa łódzkiego. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 23- latkowi zarzutu udziału w pobiciu z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz kierowanie gróźb karalnych wobec uczestników. 18-latek usłyszał zarzut  udziału w pobiciu. Ostatni z poszukiwanych sprawców został zatrzymany 27 maja. Jest to 24-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego, który również dzisiaj usłyszy zarzuty. Pobicie zagrożone jest karą do 3 lat  pozbawienia wolności, a w przypadku kiedy sprawca posługuje się niebezpiecznym narzędziem nawet do 8 lat więzienia.

(KWP w Łodzi / mw)

  • policjant prowadzi zatrzymanego
  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • policjanci prowadzą zatrzymanego
Powrót na górę strony