Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Razem z psem "Foksi" odnaleźli zaginionego już po godzinie

Data publikacji 28.05.2020

Aspirant Krzysztof Babisz z Prudnika, razem ze swoim psem wyszkolonym do poszukiwań osób, odnalazł zaginionego mieszkańca gminy Biała. W tej sytuacji liczyła się każda minuta, ponieważ 51-latek miał problemy zdrowotne i istniało realne zagrożenia dla jego życia i zdrowia. Przewodnikowi i jego "Foksi" wystarczyła godzina, by złapać trop i uratować mężczyznę.

W nocy z wtorku na środę (26/27 maja br.), tuż po godzinie 2:00, dyżurny Policji w Prudniku został poinformowany o zaginięciu mieszkańca gminy Biała. Funkcjonariuszy zaalarmował zaniepokojony brat, który wcześniej bezskutecznie próbował go szukać na własną rękę. Sytuacja była bardzo poważna, ponieważ 51-latek miał problemy zdrowotne i istniało realne zagrożenie dla jego życia i zdrowia.

Oficer dyżurny niezwłocznie na miejsce skierował przewodnika psa służbowego asp. Krzysztofa Babisza wraz z psem specjalnie wyszkolonym do poszukiwania osób. Po niespełna godzinie policjant i jego "Foksi" odnaleźli zaginionego mężczyznę. 51-latek błąkał się w okolicy sąsiedniej miejscowości, oddalonej o ponad 4 kilometry od miejsca zamieszkania.

Mężczyzna był osłabiony i wyziębiony, a kontakt z nim był bardzo utrudniony. Funkcjonariusz zaopiekował się 51-latkiem do czasu przyjazdu pogotowia, które udzieliło mu pomocy medycznej. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Dzięki doświadczeniu asp. Krzysztofa Babisza oraz wyszkoleniu Foksi, możliwe było tak szybkie odnalezienie mężczyzny. W tej sytuacji liczyła się każda minuta.

(KWP w Opolu/js)

  • Aspirant Krzysztof Babisz razem z psem Foksi
  • Pies Foksi
  • Aspirant Krzysztof Babisz razem z psem Foksi
Powrót na górę strony
Polska Policja