Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie … na rolkach dogonił poszukiwanego mężczyznę

Data publikacji 28.05.2020

Jeżdżąc po służbie na rolkach rozpoznał i zatrzymał poszukiwanego mężczyznę. Postawa sierżanta Kamila Biernackiego pokazuje, że służba w Policji kształtuje charakter, a ten nie zmienia się wraz ze zmianą munduru na zwykłe ubranie. Poszukiwany mężczyzna najbliższe pół roku spędzi, zgodnie z wyrokiem Sądu, w celi.

Policjanci również po służbie są gotowi nieść pomoc innym lub zareagować kiedy ktoś potrzebuje pomocy, czy też wymaga tego sytuacja. Służba w Policji kształtuje charakter człowieka, a on się nie zmienia wraz ze zdjęciem munduru. Dlatego też zwracamy uwagę np. na wybiegające ze sklepu podejrzanie się zachowujące osoby.

Przykładem takiej sytuacji jest interwencja podjęta po służbie przez sierżanta Kamila Biernackiego z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie. Wolne popołudnie spędzał on aktywnie jeżdżąc na rolkach.
W pewnym momencie, wracając już do domu, zauważył, jak do jednego z marketów w Świebodzinie wchodzi poszukiwany mężczyzna. Zgodnie z wyrokiem Sądu mężczyzna ma orzeczoną półroczną karę pozbawienia wolności. Sierżant Biernacki zatrzymał się w pobliżu wejścia, aby poszukiwany nie zdążył się oddalić i powiadomił Oficera Dyżurnego by ten skierował na miejsce patrol. Wychodząc ze sklepu 29-latek zauważył wjeżdżający patrol i rzucił się do ucieczki. Policjanci ruszyli w pościg, a wraz z nimi, na rolkach, Kamil. To on okazał się najszybszy, dogonił i obezwładnił uciekającego mężczyznę. Chwilę później w kajdankach znalazł się on w radiowozie. Dzięki takiej postawie i zaangażowaniu policjantów możemy w powiecie świebodzińskim czuć się bezpieczni. Sierżant Kamil Biernacki pełni służbę od 3 lat i od początku w świebodzińskiej komendzie.

 

mł. asp. Marcin Ruciński

Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie,

tel. 519534237

Powrót na górę strony
Polska Policja