Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o kradzież samochodu zatrzymani

Data publikacji 28.05.2020

Dzięki wspólnym działaniom funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego sieradzkiej i łódzkiej komendy pod nadzorem prokuratury Rejonowej w Sieradzu zatrzymany został 25-letni mieszkaniec Łodzi podejrzewany o szereg kradzieży samochodów. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W nocy z 4/5 sierpnia 2019 r., nieustalony wówczas sprawca, usiłował ukraść zaparkowany na ulicy Bohaterów Września w Sieradzu samochód osobowy marki Hyundai iX 35 o wartości 120 tysięcy złotych. Pojazdu nie udało mu się jednak uruchomić. Tej samej nocy sprawca osiągnął jednak zamierzony cel, kradnąc hyundaia tucson zaparkowanego na ulicy Piłsudskiego. Właściciel pojazdu wycenił straty na 90 tysięcy złotych. Kilka dni później sieradzcy policjanci ustalili, że podobny do skradzionego samochód może stać na jednej z łódzkich ulic. Pomimo braku tablic rejestracyjnych, funkcjonariusze potwierdzili, że jest to skradziony wspomniany pojazd. Już kilka dni później skradziony hyundai tucson wrócił do właściciela.

W ramach prowadzonego postępowania śledczy pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Sieradzu gromadzili materiał dowodowy, aby ustalić potencjalnych włamywaczy. Proces wykrywczy prowadzony przez sieradzkich kryminalnych pozwolił na wytypowanie mężczyzny, który mógł mieć związek z kradzieżą pojazdu. Był to 25–letni mieszkaniec Łodzi. 27 maja 2020 r., wieczorem sieradzcy kryminalni wspierani przez łódzkich policjantów w jednym z mieszkań na terenie Łodzi zatrzymali podejrzanego.

Mężczyzna został przewieziony do sieradzkiej komendy i umieszczony w policyjnym areszcie. Dzień później zatrzymany usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży i kradzieży z włamaniem do pojazdów. 25-latek był wcześniej notowany za podobne przestępstwa.

Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone, że mężczyzna odpowie również za inne włamania.

(KWP w Łodzi/js)

Powrót na górę strony
Polska Policja