Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli papierosy z przemytu

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Poznaniu zatrzymali 6 osób podejrzanych o udział w przemycie wyrobów tytoniowych. Zabezpieczyli 4,9 mln sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymani swoim działaniem narazili skarb państwa na straty na ponad 5,5 mln złotych z powodu niezapłaconych podatków. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Szamotułach sąd zastosował wobec podejrzanych 3-miesięczny areszt tymczasowy.

Do realizacji sprawy doszło 26 maja br. na terenie powiatu szamotulskiego. Wytypowane zostało miejsce, w którym osoby zajmujące się tym procederem, zazwyczaj przyjmowały transporty papierosów zza wschodniej granicy. Następnie kartony z papierosami z ciężarówki były przekładane do mniejszych samochodów dostawczych. Funkcjonariusze na gorącym uczynku zatrzymali 6 osób, zajętych pracą przy przeładunku.

Zabezpieczono 4,9 mln sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wszystko było zapakowane w kartony. Straty skarbu państwa to ponad 5,5 mln złotych z tytułu niezapłaconych podatków. Policjanci od dłuższego czasu podejrzewali, że przez województwo wielkopolskie przebiega tranzyt przemytu papierosów ze Wschodu na Zachód. 6 osób usłyszało zarzuty z art. 86 § 1 kks, 63 § 2 kks, 54 § 1 kks w zw. z art. 37 § 1 pkt 1 i 2 kks w zw. z art. 7 § 1 kks., za które grozi im do 3 lat więzienia.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Szamotułach sąd wobec zatrzymanych zastosował 3-miesięczny areszt tymczasowy.

(KWP w poznaniu / kp)

  • zabezpieczone kartony z papierosami
  • zabezpieczone paczki papierosów
  • dwa busy, w których przewożono papierosy
  • policjanci podczas zabezpieczania papierosów
Powrót na górę strony