Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za znęcanie się nad rodzicami spędzi najbliższe 3 miesiące w areszcie

Data publikacji 01.06.2020

Zdemolował mieszkanie, groził rodzicom, znęcał się nad nimi fizycznie i psychicznie. Był bardzo agresywny również w stosunku do interweniujących policjantów. Pomimo zastosowanego wcześniej przez prokuraturę nakazu opuszczenia mieszkania i zakazu zbliżania się do rodziców, 27-latek ignorował prawo. Sąd zastosował już wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Oficer dyżurny z lubińskiej komendy Policji otrzymał informację o nietrzeźwym mężczyźnie, który jest bardzo agresywny i demoluje mieszkanie swoich rodziców. Funkcjonariusz ustalił, że podejrzany ma zakaz kontaktowania i zbliżania się do matki oraz ojca, a także nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego. Niezwłocznie na miejsce został wysłany patrol wydziału prewencji i dzielnicowi lubińskiej komendy.

Funkcjonariusze zastali wystraszone małżeństwo i zdemolowane mieszkanie. Uszkodzone były drzwi wejściowe i rozbite szkło. Jak ustalili policjanci, 27-letni syn zgłaszających przyszedł do ich domu. Był nietrzeźwy i bardzo agresywny.

Policjanci zastali podejrzanego w jednym z pokoi. Młody mężczyzna w stosunku do policjantów również był bardzo agresywny. Nie wykonywał poleceń, był pobudzony, używał wulgaryzmów. Podczas próby obezwładnienia sprawcy, mężczyzna stawiał opór, kopał i próbował się wyrwać. Został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Jak ustalili policjanci, w rodzinie tej bardzo często dochodziło do ataków syna na rodziców. Zazwyczaj mężczyzna był pod wpływem alkoholu. 27-latek znęcał się nad matką oraz ojcem fizycznie i psychicznie. Wyzywał rodziców słowami wulgarnymi i obraźliwymi. Krytykował, poniżał, ośmieszał, a dodatkowo groził pobiciem i pozbawieniem życia. Grożąc używał przemocy fizycznej, a także niszczył sprzęty gospodarstwa domowego. Zrozpaczone małżeństwo poprosiło o pomoc policjantów.

Mężczyzna usłyszał zarzuty. Na wniosek policji i prokuratury sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za przestępstwo znęcania się nad osobami najbliższymi, agresorowi grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

(KWP we Wroclawiu / kp)

Powrót na górę strony