Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn w związku z nielegalnym wywozem i porzuceniem chemikaliów

Data publikacji 01.06.2020

Trzebniccy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na polnej drodze w jednej z miejscowości porzucili 26 zbiorników o pojemności 1000 litrów z chemikaliami w postaci odpadów ropopochodnych i innych substancji toksycznych. Odpowiedzialni za ten nielegalny proceder trafili do policyjnego aresztu. Sprawcom za nieodpowiednie postępowanie z odpadami zostały już postawione zarzuty. Teraz za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Trzebniccy policjanci otrzymali informację, z której wynikało że jeden z mieszkańców ujawnił na łące 26 pojemników o pojemności 1000 litrów z chemikaliami w postaci odpadów ropopochodnych i innych substancji toksycznych. Na miejsce zdarzenia zostały skierowane 3 zastępy oraz jednostka chemiczna Straży Pożarnej, biegły z zakresu ochrony środowiska, pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz przedstawiciele Gminy Zawonia i Starostwa Powiatowego w Trzebnicy.

Niebezpieczne substancje zostały zabezpieczone przez Straż Pożarną, która przepompowała je do nowych zbiorników. Zabezpieczono również podłoże, do którego dostała się niewielka część chemikaliów.

Trzebniccy policjanci w wyniku intensywnych czynności operacyjnych ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za pojawienie się pojemników z niebezpiecznymi substancjami na łące. Jak ustalili zajmujący się tą sprawą funkcjonariusze, dwaj zatrzymani z powiatu oleśnickiego w wieku 35 i 57 lat nielegalnie wywieźli i porzucili w nocy zbiorniki z chemikaliami.

Obaj zatrzymani po pobycie w policyjnej celi usłyszeli zarzuty przewożenia oraz składowania odpadów w sposób, który mógł zagrozić życiu lub zdrowiu człowieka, a także był niebezpieczny dla środowisku.

Tego typu przestępstwo jest zagrożone karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu/js)

  • Zabezpieczane pojemniki z chemikaliami
  • Zabezpieczane pojemniki z chemikaliami
  • Zabezpieczane pojemniki z chemikaliami
  • Zabezpieczane pojemniki z chemikaliami
  • Zbiornik z chemikaliami
  • Pojazd, którym przewożono pojemniki

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 30.18 MB)

Powrót na górę strony