Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Oszust w rękach policjantów

Data publikacji 02.06.2020

Policjanci zatrzymali 30-latka podejrzanego o wyłudzenie pożyczek internetowych. Mężczyzna posługiwał się danymi osobowymi mieszkańca Pilzna i w ten sposób wyłudził blisko 60 tys. złotych. Na nazwisko pokrzywdzonego wypożyczył także samochód, w którym podczas kontroli mundurowi znaleźli narkotyki. Za wcześniejsze przestępstwa oszust poszukiwany był listem gończym. Mężczyzna trafił do zakładu karnego.

Do policjantów z komisariatu w Pilznie zgłosił się mężczyzna, który poinformował, że otrzymał z banków informację o zaciągniętych na jego nazwisko pożyczkach i ratach do spłaty. 30-letni mieszkaniec powiatu dębickiego oświadczył, że żadnych pożyczek nie brał i nie ma pojęcia, jak mogło dojść do tej sytuacji. Na konto nieświadomego niczego, 30-letniego mieszkańca Pilzna, wyłudzono około 60 tysięcy złotych. 

W toku wykonywanych czynności funkcjonariusze ustalili, że związek z tą sprawą może mieć 30-letni mieszkaniec Tarnobrzega, obecnie przebywający w Tarnowie. Z posiadanych informacji wynikało, że mężczyzna aktualnie porusza się po terenie Bochni, wypożyczonym na nazwisko pokrzywdzonego bmw.

Funkcjonariusze przekazali uzyskane informacje małopolskim policjantom. W miniony piątek, 29.05.2020 r., oszust został zatrzymany. Podczas kontroli w samochodzie, którym podróżował, policjanci znaleźli amfetaminę. Funkcjonariusze poddali mężczyznę badaniu na zawartość narkotyków z wynikiem pozytywnym.

30-latek będzie odpowiadał za popełnione oszustwa, kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków i posiadanie środków odurzających.

Po zakończonych czynnościach 30-latek trafił do zakładu karnego, ponieważ okazało się, że wystawiony był za nim list gończy. Oszusta poszukiwała tarnowska prokuratura. Ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości w związku z innymi popełnionymi w przeszłości przestępstwami takimi jak bójka i pobicie.    

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja