Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

27-latek zatrzymany za pozbawienie wolności oraz groźby karalne

Data publikacji 02.06.2020

Policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwa pozbawienia wolności oraz gróźb karalnych. Według ustaleń śledczych sprawca wbrew woli byłej partnerki wywiózł ją samochodem nad rzekę, a następnie groził jej pobawieniem życia. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dodatkowo śledczy ustalili, że zatrzymany mieszkaniec powiatu tczewskiego groził śmiercią dwóm mężczyznom. Wczoraj 27-latek został doprowadzony do tczewskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty, za co zastosowano wobec niego dozór policyjny, zakaz zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonymi. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę po godzinie 13.00 policjanci z Komisariatu Policji w Gniewie otrzymali zgłoszenie o przestępstwie dotyczącym pozbawienia wolności kobiety. Według ustaleń mundurowych do zdarzenia doszło 29 maja br. po godzinie 23.00. Zajmujący się sprawą śledczy ustalili, że sprawca w tym czasie siłą wciągnął byłą partnerkę do samochodu, a następnie wbrew jej woli wywiózł ją nad rzekę, gdzie groził pokrzywdzonej śmiercią.

Stróże prawa ustalili również, że związek z tym zdarzeniem ma 27-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego, którego zatrzymali jeszcze w dniu zgłoszenia. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dodatkowo policjanci ustalili, że zatrzymany mężczyzna miał związek z dwoma przestępstwami gróźb karalnych. Jak ustalili śledczy, sprawca w tych zdarzeniach groził śmiercią dwóm mężczyznom.

Wczoraj 27-latek został doprowadzony do tczewskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące pozbawienia wolności oraz trzech gróźb karalnych. Na podstawie zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny, zakaz zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonymi.

Za te przestępstwa grozi kara od 3 do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony