Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konwój pod okiem podlaskich policjantów

Data publikacji 04.06.2020

47 pojazdów ciężarowych z floty Policji, Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej transportowało blisko 300 ton sprzętu medycznego i środków ochrony w ramach polskiej pomocy dla Białorusi. Konwój z pomocą rzeczową na drogach naszego województwa odbywał się pod czujnym okiem podlaskich policjantów, w tym z grupy SPEED.

Drogami naszego województwa przejechał konwój z polską pomocą rzeczową dla Republiki Białorusi. 47 pojazdów z floty Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej transportowało blisko 300 ton sprzętu medycznego i środków ochrony. W ramach pomocy humanitarnej do naszych wschodnich sąsiadów, w tym do Mińska i Grodna, trafi 1 mln maseczek medycznych, 4 mln maseczek ochronnych, 250 tysięcy litrów płynu dezynfekującego, 50 tysięcy sztuk fartuchów i kombinezonów, 20 tysięcy przyłbic oraz 30 respiratorów i 21 tysięcy opakowań leków. Część sprzętu ochronnego i leków otrzymają równiez Polacy zamieszkujący na Grodzieńszczyźnie. Nad bezpieczeństwem oraz płynnością przejazdu pięciu kolumn konwoju czuwali policjanci z podlaskiej grupy Speed, wspierani przez kolegów z innych komend Policji.

  • Policyjne wozy ciężarowe na parkingu.
  • Policjant na skrzyżowaniu kieruje ruchem.
  • Policyjny wóz ciężarowy z napisem polska pomoc.
  • Sygnały policyjnego radiowozu. W tle widać konwój.
  • Widok z oddali na konwój.
  • Widok z wiaduktu na odjeżdżający konwój.

Opis filmu: Film rozpoczyna się widokiem z wiaduktu na drogę szybkiego ruchu po której jedzie konwój pomocowy na Białoruś. Potem znika ten napis i pojawia się napis Pomoc dla Białorusi. Następnie pojawia się kadr wiaduktu po którym jedzie ten sam konwój. W tle cały czas słychać sygnały dźwiękowe radiowozu. Następnie jest przejście na widok pod wiaduktem obwodnicy Białegostoku. Po jezdni jadą głównie wozy strażackie z napisem Polska Pomoc i Państwowa Straż Pożarna. Na końcu jedzie policyjny radiowóz. Kolejne sceny to Policyjne radiowozy marki BMW i kolejny konwój wozów straży pożarnej. W tle słychać muzykę klubową wyciszoną. Ostatnie sceny to powrót na początkowy wiadukt i odjeżdżające pojazdy z kolumny. Film kończy się zdjęciami z pilotażu i napisem małpa podlaska policja.

Powrót na górę strony