Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

82-latka myślała, że pomaga synowi - straciła 20 tys. złotych

Data publikacji 09.06.2020

20 tys. zł straciła wczoraj 82-letnia mieszkanka Lublina. Kobieta myśląc, że pomaga uczestniczącemu w wypadku synowi, przekazała pieniądze nieznajomemu. Policjanci poszukują sprawców i po raz kolejny apelują o rozwagę oraz ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

Wczoraj po południu (8.06.2020 r.) na numer stacjonarny 82-letniej mieszkanki Lublina zadzwonił zrozpaczony mężczyzna, podający się za syna pokrzywdzonej. Po tym słuchawkę przejęła osoba podająca się za policjanta. Fałszywy funkcjonariusz twierdził, że jej syn spowodował wypadek i by nie został aresztowany potrzebuje pieniędzy. Niezbędna miała być kwota 20 tys. złotych. Kobieta oświadczyła, że nie posiada takiej gotówki w domu, więc została poproszona o udanie się do banku.

Niestety kobieta uwierzyła w słowa oszusta i przekazała obcemu mężczyźnie posiadaną gotówkę. Była przekonana, że pieniądze przekazuje prawdziwemu policjantowi, by ratować członka rodziny.

Pamiętajmy! Przebiegłość i pomysłowość oszustów jest nieograniczona. Apelujemy o ostrożność. Zanim podejmiemy jakiekolwiek kroki upewnijmy się, że dana osoba jest rzeczywiście tym za kogo się podaje. Nasza czujność i ograniczone zaufanie może uchronić nas przed nieuczciwymi ludźmi, którzy próbują wyłudzić pieniądze.

(KWP w Lublinie / kp)

Powrót na górę strony