Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przekonali młodego mężczyznę, że życie ma sens

Data publikacji 09.06.2020

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu, interweniowali wobec młodego mężczyzny, który wszedł na krawędź wiaduktu krzycząc, że z niego skoczy bo ma dosyć życia. Rozmowa z mundurowymi odwiodła nietrzeźwego 31-letniego mieszkańca Wałcza od tego zamiaru.

Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych na terenie miejscowości Wałcz Drugi, kiedy to dyżurny jednostki w Wałczu otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, który stoi na krawędzi wiaduktu i krzyczy, że z niego skoczy. Na miejsce zdarzenia skierowany został patrol Policji - st. post. Dorota Cerazy i post. Piotr Gryglewicz. Ponadto o sytuacji powiadomione zostało pogotowie ratunkowe i strażacy z PPSP Wałcz, którzy po przybyciu na miejsce, pod wiaduktem, dla bezpieczeństwa zdesperowanego 31-latka rozłożyli skokochron.

Nietrzeźwy mężczyzna stojący na wiadukcie wykrzykiwał, że z niego skoczy, bo życie nie ma dla niego sensu i nie chce dalej żyć. Policjanci nawiązali kontakt z młodym człowiekiem, przekonując i odwodząc go od powziętego zamiaru. Do rozmowy włączył się przybyły na miejsce zdarzenia także znajomy 31-latka. Skutecznie prowadzona rozmowa z mężczyzną zakończyła się pomyślnie.

Decyzją lekarza 31-latek trafił do jednostki Policji celem wytrzeźwienia. Następnego dnia wałczanin odmówił oferowanej dalszej pomocy medycznej, a w rozmowie z dzielnicowym wyjaśnił, że sam o siebie zadba. O sytuacji mężczyzny policjanci powiadomili instytucje pomocowe.

(KWP w Szczcinie/js)

Powrót na górę strony