Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci po pościgu zatrzymali oszustów działających "na policjanta"

Data publikacji 10.06.2020

Sceny prawie jak z filmu sensacyjnego rozegrały się kilka dni temu przy ul. Żywnego, kiedy to w ręce policjantów z Woli wpadło dwóch mężczyzn podejrzanych o oszustwo. Wolscy policjanci zorganizowali zasadzkę. Wcześniej w wyniku pracy operacyjnej uzyskali informację, że ma dojść do przekazania oszustom pieniędzy. Kiedy sprawcy zorientowali się, że wszystko dzieje się na ich oczach, jeden z nich, trzymając w ręku gotówkę, podjął próbę ucieczki. Policjant błyskawicznie zareagował i pobiegł za nim. 21-latek został zatrzymany. W tym samym czasie drugi z mężczyzn próbował odjechać audi. On także został zatrzymany. Podejrzani usłyszeli zarzut usiłowania oszustwa i decyzją sądu zostali aresztowani na trzy miesiące.

Wszystko zaczęło się od tego, że do 80-latki zatelefonował mężczyzna podający się za policjanta. Przekonywał ją, że rozpracowuje zorganizowaną grupę przestępczą i prosił, aby mu w tym pomóc. Ta pomoc miała polegać na przekazaniu gotówki. Jak wyjaśniał swojej rozmówczyni, dzięki temu policjanci będą mogli zatrzymać prawdziwych przestępców oszukujących starsze osoby. Kobieta przekonana, że pomaga funkcjonariuszom, nieświadoma całej sytuacji, udała się do banku, gdzie otrzymała kredyt.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z Woli w wyniku pracy operacyjnej uzyskali informację, że przy ulicy Żywnego może dojść do przekazania pieniędzy oszustom. Operacyjni zorganizowali zasadzkę. Po godzinie 13 w miejsce wskazane przez oszustów przyszła kobieta, która przekazała im gotówkę w wysokości 23 tysięcy zł.

Dalej cała sytuacja rozegrała się błyskawicznie. Do akcji wkroczyli wolscy operacyjni. Jeden z mężczyzn, 21-latek, próbował ratować się ucieczką w ręku trzymając ponad 23 tysiące zł. Policjant natychmiast zareagował i pobiegł za nim. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany, a pieniądze zostały w całości odzyskane. W tym czasie drugi mężczyzna próbował odjechać audi. Policjant uniemożliwił mu to i zatrzymał 25-latka.

Mężczyźni zostali doprowadzeni do komendy na Woli. W trakcie dalszych czynności, podczas przeszukania lokalu należącego do 21-latka, policjanci ujawnili i zabezpieczyli kilka tabletek substancji psychotropowej. Funkcjonariusze ustalili również, że drugi z zatrzymanych, 25-latek był notowany za podobne przestępstwa oraz za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Podejrzani usłyszeli zarzut usiłowania oszustwa. 21-latek odpowie jeszcze za posiadanie narkotyków. Na wniosek policjantów i prokuratora sąd zastosował wobec obu mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

(KSP / mw)

  • policjant prowadzi zatrzymanego
  • policjant prowadzi zatrzymanego
  • mężczyzna zatrzymany przez policjantów

Opis filmu: Policjanci po pościgu zatrzymali oszustów działających "na policjanta"

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 32.95 MB)

Powrót na górę strony