Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Ełku zabezpieczyli blisko 100 roślin konopi i zatrzymali ich właścicieli

Data publikacji 10.06.2020

Ełccy kryminalni zlikwidowali nielegalną uprawę konopi. Dwaj właściciele wybrali na swoją działalność teren kompleksu leśnego w gminie Stare Juchy. Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 100 roślin o różnej wielkości. 44- i 45-latek zostali zatrzymani i odpowiedzą za przestępstwa narkotykowe.

Policjanci zajmujący się ujawnianiem i zwalczaniem przestępczości narkotykowej w powiecie ełckim ustalili, że na terenie kompleksu leśnego znajduje się nielegalna uprawa konopi. Właściciele roślin na swoją nielegalną działalność wybrali odludne i ustronne miejsce w gminie Stare Juchy.

Wykonując czynności w tej sprawie kryminalni na miejscu zastali dwóch mężczyzn, którzy byli w trakcie sadzenia i pielęgnacji roślin. Mężczyźni zostali zatrzymani na gorącym uczynku. To dwaj znajomi w wieku 44 i 45 lat, którzy razem zajmowali się plantacją. W sumie policjanci zabezpieczyli blisko 100 roślin konopi w różnej fazie wzrostu.

Obaj zatrzymani odpowiedzą za przestępstwa narkotykowe. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za uprawianie konopi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie/js)

  • Zabezpieczone krzewy konopi
  • Zabezpieczone krzewy konopi
Powrót na górę strony