Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znieważył i naruszył nietykalność cielesną policjantów

Data publikacji 10.06.2020

Wyszkowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który znieważył i naruszył nietykalność interweniujących funkcjonariuszy. Zatrzymany podczas interwencji domowej nie stosował się do wydawanych poleceń i zachowywał się agresywnie. Trafił do policyjnego aresztu i usłyszał prokuratorskie zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę (7.06.2020 r.) mundurowi zostali wezwani na interwencję domową w Wyszkowie. Z otrzymanego zgłoszenia wynikało, że młody mężczyzna jest agresywny wobec swojej matki. Policjanci po dotarciu pod wskazany adres zastali 22-letniego wyszkowianina znajdującego się pod wyraźnym wpływem alkoholu, był agresywny, wymachiwał rękoma i ubliżał swojej matce. W trakcie interwencji policjanci próbowali porozmawiać i uspokoić agresora. Wtedy ten całą swoją nienawiść skierował na interweniujących funkcjonariuszy. Nie stosował się do wydawanych poleceń, używał wobec nich wulgarne słowa oraz im groził. Żeby tego było mało agresywny 22-latek naruszył nietykalność cielesną obydwu policjantów. Postępowanie mundurowych w tej sytuacji musiało być stanowcze i zdecydowane. Mężczyzna realnie stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia swojej matki oraz interweniujących funkcjonariuszy. Został więc obezwładniony, zatrzymany, a następnie osadzony w policyjnej celi.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie mężczyźnie zarzutów znieważenia funkcjonariuszy Policji, naruszenia ich nietykalności cielesnej oraz stosowania groźby bezprawnej w celu zmuszenia mundurowych do zaniechania czynności służbowych. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Podczas posiedzenia sąd zastosował wobec 22-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Policjanci sporządzili również Niebieską Kartę w domu agresywnego wyszkowianina oraz poinformowali instytucje udzielające wsparcia ofiarom przemocy domowej. Policjanci zawsze będą stać po stronie osób pokrzywdzonych przemocą i udzielą im niezbędnej pomocy. Wobec sprawców przemocy zawsze będziemy działać zdecydowanie z zasadą „zero tolerancji”. Apelujemy również do sąsiadów: reagujmy – przerwijmy horror ofiar przemocy. Wystarczy jeden anonimowy telefon, by powiadomić odpowiednie służby.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

Powrót na górę strony